gostar
19 بهمن 1401 - 15:08

مهلت ارسال آثار به همایش «حوزه انقلابی؛ حوزه منتظر» اعلام شد

شیراز- دبیر علمی همایش حوزه انقلابی حوزه منتظر گفت: مهلت ارسال آثار به همایش ملی «حوزه انقلابی؛ حوزه منتظر» تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۱ است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا حدائق، پیش از ظهر چهارشنبه با اشاره به برگزاری همایش ملی «حوزه انقلابی؛ حوزه منتظر» اظهار کرد: روند برگزاری همایش تاکنون مطلوب بوده همچنین تاکنون سه پیش همایش با حضور شخصیت‌های ملی و استانی نیز برگزار شده است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از حضور آیت الله حسینی خراسانی در جلسه پیش همایش حوزه انقلابی حوزه منتظر افزود: در جمع هیئت امنا و هیئت علمی همایش و دست‌اندرکاران بسیار خرسند هستیم که از نظرات بزرگانی چون شما بهره‌مند می‌شویم، قطعاً در این پیش همایش از نظرات شما پیرامون یکی از محورهای اصلی همایش بحث بررسی مبانی انقلابی گری از دیدگاه قرآن و روایات بهره‌مند خواهیم شد.

به اعتقاد دبیر علمی همایش حوزه انقلابی حوزه منتظر، امروز هرچه بیشتر و بهتر ضرورت روحیه انقلابی در جامعه به ویژه در حوزه‌های علمیه احساس می‌شود لذا بنا به دغدغه هیئت امنا به ویژه نماینده ولی فقیه در استان فارس، مبنی بر احیا و تقویت روحیه انقلابی در میان طلاب و حوزه‌های علمیه در صدد برگزاری این همایش هستیم که با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب محورهای اصلی و چهار چوب همایش دیده شده است.

مدیر مدرسه علمیه منصوریه اضافه کرد: حوزه علمیه میراثی بزرگ و ارزشمند است که از بزرگان برجای مانده است لذا اکنون حوزه‌های علمیه لازم است به وظیفه خود عمل کنند و از آن سنت حسنه که علما سلف برای آن‌ها به ارث گذاشتند پاسبانی کنند و در همین راستا موضوع ویژه همایش امسال سیره علمای فارس در احیای تفکر انقلابی و نقش امامزادگان فارس در احیای تفکر انقلابی قرار داده شده است که جهت مقالات برگزیده در این ۲ موضوع ویژه هم جوایزی ویژه دیده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حدائق به محورهای همایش اشاره کرد و بیان داشت: هویت طلبه انقلابی از دیدگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، حوزه زمینه‌ساز حکومت جهانی حضرت مهدی (عج)، تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین از دیدگاه آیات و روایات و بررسی مبانی انقلابی‌گری از دیدگاه قرآن و روایات از جمله محورهای این همایش است.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین حدائق، مهلت ارسال آثار به این همایش تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۱ خواهد بود، همچنین برگزاری همایش «حوزه انقلابی، حوزه منتظر» در دو عرصه علمی پژوهشی و هنری خواهد بود، در قسمت علمی جمع‌آوری مقالات را خواهیم داشت و در قسمت هنری نیز فعالیت در رشته‌های شعر، داستان، روایت، خاطره، فیلم کوتاه، اینفوگرافی و نرم افزار و عکس خواهد بود.
که عزیزان می‌توانند آثار خود را به سایت‌هایش به آدرس https://hamayeshhf.com ارسال نمایند

وی همچنین از برگزاری اختتامیه همایش حوزه انقلابی حوزه منتظر در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ مصادف با بزرگداشت ارتحال مرحوم آیت الله ایمانی خبر داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027893