gostar
19 بهمن 1401 - 10:28

کنترل شدن هیجان فروش در بورس

در معماملات روز سه شنبه دومین روز معاملاتی بدون دو نماد خودروساز را پشت سرگذاشتیم، موردی که به خوبی هیجانات بازار را کنترل کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بورس در معاملات امروز تاکنون صعود بیش از ۳ هزار واحدی را داشته است و در معاملات چهارشنبه توانسته مثبت روند را آغاز کند، اما معاملات دیروز با رشد ۱۸ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

در این باره علی فراقی گفت: البته خواه ناخواه این دو نماد عضو های جدانشدنی بازار هستند و همانند گذشته با حضور خود در صورت وجود خبر مثبت یا منفی خاصی رفتار بازار را دستخوش تغییرات زیادی می‌کنند و با اشاره به گفته‌های قبل در صورت انتقال این دو نماد به بازار پایه می‌تواند اندکی از قدرت تأتیرات روانی آنها کاهش دهد.

فراقی افزود: در قسمتی هم باید به صحبت‌های قبلی اشاره کرد که همانند گفته‌ها بازار روز سه شنبه با تأثیر از روز معاملاتی گذشته روز خود را با سطح معاملات بهتری آغاز نمود و این روند خود را تا ثانیه‌های آخر حفظ نمود، موردی که انتظار می‌رود برای آخرین روز هم به همین حالت در صورت خبر هیجانی یا ریسک خاصی به همین طریق پیگیری شود و این هفته را به پایان رساند.

این کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد: بسیاری از صنایع و نمادها آینده‌ی قیمتی بسیار بالاتری در پیش روی خود دارند که البته به دلیل ترس و عدم ثبات خریدار به تعویق افتاده است که به راحتی می‌توان با حاکم شدن اندکی ثبات به خوبی ورود خریداران را مشاهده نمود، موردی که بارها در بازار رخ داده ولی پس از مدتی با خبری ترس را دوباره در دل تقاضاکنندگان زنده می‌کند.

علی فراقی در پایان گفت: می‌توان به از سرگیری عرضه برخی از خودروها اشاره کرد که به خوبی توانست در مقابل خبرهای منفی قبل اندکی امیدواری دوباره در چشم انداز این فرایند زنده نماید موردی که به شدت نیازمند این صنعت پس از مدتها قیمت گذاری ناعادلانه ای است که نه به نفع خریدار است و نه فروشنده و البته باید به نامه خودروساز دیگر اشاره کرد که به خوبی در مقابل نامه شورای رقابت ایستادگی خود را نشان داد که به خوبی هم حتی در نحوه معاملات سهام این شرکت هم قابل مشاهده بود موردی که اندک خواسته هر سرمایه گذار در هر شرکتی است، وجه تمایزی که برخلاف دو خودروساز دیگر باعث می‌شود این نماد را لایق بازاری که در آن در حال داد و ستد است نماید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027018